Podsandomierscy rolnicy rezygnują z uprawy pomidorów

Autor: sandomierz.gosc.pl 03 sierpnia 2015 15:45

Podsandomierscy rolnicy rezygnują z uprawy pomidorów Coraz więcej podsandomierskich rolników rezygnuje z nasadzeń; fot. shutterstock.com

Uprawa pomidorów - niemal sztandarowego warzywa w rejonie Sandomierza - zaczyna odchodzić do lamusa. Zdaniem rolników, duże koszty i nakład pracy nie są rekompensowane przez oferowaną na rynku cenę owoców - czytamy w lokalnym serwisie sandomierz.gosc.pl.

Kilka lat temu sandomierscy plantatorzy podjęli próbę wytworzenia marki "pomidor sandomierski", jednak brakło chętnych i środków, aby zając się promocją tego warzywa. Jak opowiadają ogrodnicy jeszcze kilka lat temu uprawa pomidora była w miarę opłacalna. Powstanie w ostatnich latach dużych kombinatów uprawowych produkujących pod osłonami sprawiły, że rynek został zasypany tańszym pomidorem.

Ten rok wielu ogrodników już zalicza do straconych. Niedawne gwałtowne burze połączone były z gradobiciem. 

I tak kolejny rok dla rolnictwa znów wionie niepewnością. Bo nawet jeśli będą dobre zbiory, to czy rolni producenci otrzymają dobrą cenę za towar? Jeśli nie pojawią się hurtownicy i kupcy z Ukrainy czy Białorusi ciężko będzie sprzedać duże ilości warzyw.

Czytaj więcej w serwisie sandomierz.gosc.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM