Podkarpackie: Rolnicy odkładają wykopki. Ciepły listopad służy warzywom

Autor: Agrobiznes w TVP 18 listopada 2015 09:23

Podkarpackie: Rolnicy odkładają wykopki. Ciepły listopad służy warzywom Rolnicy odkładają wykopki marchwi, zbiór kapust czy kalafiorów bo wysoka temperatura jak na listopad bardzo służy warzywom/ fot. shutterstock

Mamy wyjątkowo ciepłą jesień i do tej pory odczuwalne skutki suszy. Rolnicy odkładają wykopki marchwi, zbiór kapust czy kalafiorów bo wysoka temperatura jak na listopad bardzo służy warzywom. Właśnie teraz nabierają masy i nadrabiają straty spowodowane brakiem wody. Na Podkarpaciu zbiory niektórych warzyw są opóźnione nawet o półtora miesiąca  – podaje Agrobiznes w TVP.

To właśnie listopadowe deszcze zdecydują w tym roku o plonach kalafiorów. Latem warzywa były wielkości orzechów, a teraz nadrabiają stracony czas.

Niewątpliwie jest to trudny rok dla podkarpackich rolników. Plony udało się uratować jedynie na glebach dobrej klasy. Na większości terenów z powodu suszy są one mniejsze o kilkadziesiąt procent, a w niektórych miejscach równe zeru. Opóźniająca się zima nieznacznie zmieni ten bilans strat dla producentów warzyw.

Opóźnione o półtora miesiące wykopki i zbiory potrwają aż do pierwszych mrozów. 

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM