PARTNER SERWISU

PIORIN alarmuje: Rozwija się zaraza ziemniaka

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 czerwca 2015 13:40

PIORIN alarmuje: Rozwija się zaraza ziemniaka Mamy zagrożenie ze strony najgroźniejszej dla ziemniaków choroby tj. zarazy ziemniaczanej / fot. farmer.pl

PIORIN apeluje, że w niemalże wszystkich województwach istnieje zagrożenie ze strony najgroźniejszej dla ziemniaków choroby tj. zarazy ziemniaczanej – podaje serwis farmer.pl.

Już na początku czerwca pojawiły się pierwsze komunikaty PIORIN ostrzegające o tym, że istnieją sprzyjające warunki atmosferyczne do rozwoju zarazy ziemniaka. Ochłodzenie jakie nadeszło wraz z przelotnymi deszczami sprawia, że należy szczególnie teraz zadbać o ochronę ziemniaków przed tą groźną chorobą.

Przez ostatnie tygodnie warunki do rozwoju zarazy raczej należy określić jako mało sprzyjające. Mimo wszystko większość rolników jest po pierwszym a nawet drugim zabiegu ochroniarskim. Wielu plantatorów ochronę ziemniaków rozpoczyna w momencie zwierania się roślin w rzędy. To dość uproszczony schemat, jednak dość skuteczny. W tym bowiem czasie zmieniają się warunki wilgotnościowe, co sprzyja występowaniu infekcji.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI