PIORIN alarmuje: Rozwija się zaraza ziemniaka

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 25 czerwca 2015 13:40

PIORIN alarmuje: Rozwija się zaraza ziemniaka Mamy zagrożenie ze strony najgroźniejszej dla ziemniaków choroby tj. zarazy ziemniaczanej / fot. farmer.pl

PIORIN apeluje, że w niemalże wszystkich województwach istnieje zagrożenie ze strony najgroźniejszej dla ziemniaków choroby tj. zarazy ziemniaczanej – podaje serwis farmer.pl.

Już na początku czerwca pojawiły się pierwsze komunikaty PIORIN ostrzegające o tym, że istnieją sprzyjające warunki atmosferyczne do rozwoju zarazy ziemniaka. Ochłodzenie jakie nadeszło wraz z przelotnymi deszczami sprawia, że należy szczególnie teraz zadbać o ochronę ziemniaków przed tą groźną chorobą.

Przez ostatnie tygodnie warunki do rozwoju zarazy raczej należy określić jako mało sprzyjające. Mimo wszystko większość rolników jest po pierwszym a nawet drugim zabiegu ochroniarskim. Wielu plantatorów ochronę ziemniaków rozpoczyna w momencie zwierania się roślin w rzędy. To dość uproszczony schemat, jednak dość skuteczny. W tym bowiem czasie zmieniają się warunki wilgotnościowe, co sprzyja występowaniu infekcji.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM