Nowocześni plantatorzy stawiają na pomidory malinowe

Autor: www.sadyogrody.pl / freshplaza.com 19 maja 2017 15:25

Nowocześni plantatorzy stawiają na pomidory malinowe fot. shutterstock.com

W polskich tunelach i szklarniach coraz częściej pojawiają się malinowe pomidory, które zastępuję czerwone odmiany. – Nowocześni rolnicy przechodzą na nowoczesne pomidory – komentuje Jakub Maciołek z polskiego oddziału holenderskiej firmy Staay Food Group.

Polska produkcja pomidorów rozpoczyna się na początku kwietnia i trwa do połowy listopada.

- Nowocześni rolnicy zastanawiali się, jakie opcje przyniosą im najwięcej zysków, dlatego wiele osób przechodzi na uprawę pomidorów malinowych, które mają słodszy smak niż te tradycyjne – czerwone, które wcześniej dominowały na rynku. Wierzę, że w tym roku jest to aż 30% produkcji, szczególnie dlatego, że w tej chwili plantatorzy mogą otrzymywać ok. 1-1,5 euro/kg. Co ciekawe, malinowe pomidory są popularne w Polsce, w Rosji, na Białorusi, na Ukrainie i w innych krajach w tym regionie. W ubiegłym roku przetestowaliśmy te pomidory w Holandii i Hiszpanii, ale spotkały się one z zainteresowaniem konsumentów – dodaje Jakub Maciołek.
 
Głównymi rynkami dla polskich pomidorów są Francja, Hiszpania i kraje bałtyckie. Firma Staay Food Group rozpoczęła również handel w Słowenii i Chorwacji. Wysyła również wiele pomidorów do Holandii, skąd są one często wysyłane do Wielkiej Brytanii.

W roku 2014 holenderska firma Staay Food Group otworzyła polskie biuro w Polsce. Podstawowym przedmiotem działalności oddziału są zagraniczne owoce i holenderskie warzywa szklarniowe (zwłaszcza pomidory). Ideą tego przedsięwzięcia jest możliwość wykorzystania zdolności importowych holenderskiej firmy, ale także, w razie konieczności, polskie produkty są również wysyłane do Holandii oraz na inne rynki europejskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM