Nowa dwukolorowa odmiana papryki z Holandii

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com/www.enjoya.com 25 marca 2016 13:13

Nowa dwukolorowa odmiana papryki z Holandii ‘Enjoya’ to unikalna dwukolorowa papryka o żółto-czerwonym paskowaniu/ fot. shutterstock.com

‘Enjoya’ to unikalna dwukolorowa papryka o słodkim smaku. Nowa odmiana zdobyła trzecie miejsce w konkursie Innowacji na tegorocznych targach Fruit Logistica w Berlinie – podaje serwis Freshplaza.com.

W Holandii początkowo uprawiano jedynie żółte, czerwone i zielone papryki. W latach 80. XX wieku wprowadzono do uprawy odmiany o pomarańczowych owocach. W 2013 roku Wilfred van den Berg odkrył w swojej szklarni dwukolorową, czyli żółto-czerwoną paprykę. Wraz ze współpracownikami z Enza Zaden i 4Evergreen przez kolejne lata określano optymalne warunki do uprawy nowej odmiany.

Papryka ‘Enjoya’ cechuje się blisko dwukrotnie większymi owocami w porównaniu do standardowych odmian o żółtym, czerwonym lub zielonym wybarwieniu. Odmiana ta posiada słodki smak, kruchość oraz stanowi źródło witaminy C (większe ilości niż w owocach pomarańczy). Według naukowców, papryka ‘Enjoya’ zachowuje dwukolorowe zabarwienie nawet po obróbce termicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM