PARTNER SERWISU

Nowa dwukolorowa odmiana papryki z Holandii

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com/www.enjoya.com 25 marca 2016 13:13

Nowa dwukolorowa odmiana papryki z Holandii ‘Enjoya’ to unikalna dwukolorowa papryka o żółto-czerwonym paskowaniu/ fot. shutterstock.com

‘Enjoya’ to unikalna dwukolorowa papryka o słodkim smaku. Nowa odmiana zdobyła trzecie miejsce w konkursie Innowacji na tegorocznych targach Fruit Logistica w Berlinie – podaje serwis Freshplaza.com.

W Holandii początkowo uprawiano jedynie żółte, czerwone i zielone papryki. W latach 80. XX wieku wprowadzono do uprawy odmiany o pomarańczowych owocach. W 2013 roku Wilfred van den Berg odkrył w swojej szklarni dwukolorową, czyli żółto-czerwoną paprykę. Wraz ze współpracownikami z Enza Zaden i 4Evergreen przez kolejne lata określano optymalne warunki do uprawy nowej odmiany.

Papryka ‘Enjoya’ cechuje się blisko dwukrotnie większymi owocami w porównaniu do standardowych odmian o żółtym, czerwonym lub zielonym wybarwieniu. Odmiana ta posiada słodki smak, kruchość oraz stanowi źródło witaminy C (większe ilości niż w owocach pomarańczy). Według naukowców, papryka ‘Enjoya’ zachowuje dwukolorowe zabarwienie nawet po obróbce termicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PARTNER SERWISU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM