Niemcy: Ciepły listopad wpłynął na wydłużenie zbiorów kalafiorów

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 23 listopada 2015 11:47

Niemcy: Ciepły listopad wpłynął na wydłużenie zbiorów kalafiorów Zarówno popyt, jak i podaż kalafiorów na niemieckim rynku są stabilne. Dobre warunki atmosferyczne przez kilka ostatnich tygodni pozytywnie wpłynęły na zbiory kalafiorów w Niemczech/ fot. shutterstock

Zarówno popyt, jak i podaż kalafiorów na niemieckim rynku są stabilne. Dobre warunki atmosferyczne przez kilka ostatnich tygodni pozytywnie wpłynęły na zbiory kalafiorów w Niemczech. Wielu producentów, zdecydowało się na wydłużenie okresu zbiorów – podaje freshplaza.com.

Ciepły listopad wpłynął na kampanię zbiorów kalafiorów w Niemczech. Przedłużenie zbiorów i wzrost podaży sprawił, że producenci i dystrybutorzy musieli obniżyć ceny. Trudno jednak prognozować, co będzie się działo w ciągu najbliższych tygodni na niemieckim rynku kalafiorów, ponieważ kilka mroźnych nocy może diametralnie zmienić sytuację. 

Warto podkreślić, że ceny kalafiorów łatwo podlegają wahaniom. Wystarczy niewielki spadek podaży i już szybko rosną, a gdy podaż się zwiększa, to ceny natychmiast maleją.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM