Mniej ziemniaków. Ceny wyższe niż w zeszłym sezonie

Autor: Agrobiznes w TVP 25 października 2015 09:10

Mniej ziemniaków. Ceny wyższe niż w zeszłym sezonie Rośnie cena ziemniaków. Rolnicy, którzy przed laty nastawili się na ich uprawę liczą, że uda im się odrobić straty z zeszłego roku/ fot. shutterstock

Rośnie cena ziemniaków. Rolnicy, którzy przed laty nastawili się na ich uprawę liczą, że uda im się odrobić straty z zeszłego roku. Z powodu nadprodukcji, cena spadła wtedy poniżej kosztów produkcji. Dziś towaru jest znacznie mniej - podaje Agrobiznes w TVP.

Kończą się zbiory ziemniaków. Z powodu zeszłorocznej nadwyżki ziemniaków, producenci frytek i czipsów obniżyli ceny kontraktowania. Rolnicy liczą na odrobienie strat w tym roku, ponieważ ziemniaków jest mniej. Ceny już wzrosły, są wyższe o ponad połowę w porównaniu do ubiegłego roku.

W ostatnich latach wielu drobnych producentów zrezygnowało z uprawy ziemniaków. Ci co zostali na rynku nastawili się na ich przechowywanie. Rolnicy twierdzą, że na ziemniakach będzie można zarobić. Eksperci szacują, że wiosną w kraju może brakować nawet 1,5 mln ton ziemniaków.

Zobacz więcej w programie Agrobiznes w TVP.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM