Meksyk piątym co do wielkości producentem brokułów na świecie

Autor: www.sadyogrody.pl/Freshplaza 13 kwietnia 2018 09:51

Meksyk piątym co do wielkości producentem brokułów na świecie fot. shutterstock.com

Światowa produkcja brokuła wynosi 24,2 mln ton. Chiny, główny producent, mają 40% udziału, a Meksyk, piąty producent, odpowiada za 2,1% światowej produkcji – donosi Freshplaza.

Spożycie brokuła na osobę w Meksyku wynosi 1,1 kg. Stany Zjednoczone, których populacja liczy ponad 300 milionów ludzi, a średnie spożycie na jednego mieszkańca przekracza 5 kilogramów rocznie, to rynek o dużym potencjale.

Meksyk pod produkcję brokuła obecnie przeznacza 31 900 hektarów, co stanowi 3,3% krajowej produkcji warzyw.

W 2016 r. wielkość produkcji wyniosła 507.482 tony. Dominuje Guanajuato z 320,268 tonami; następnie Michoacan z 48,456 ton; Puebla z 41 258 tonami; Jalisco z 25.436 ton; i Sonora z łącznie 14.44 tony.

Brokuły stanowią jedną z najważniejszych upraw ogrodniczych w Guanajuato, ze względu na obszar poświęcony temu produktowi, dochód i siłę roboczą.

Meksyk eksportuje 70% swojej produkcji. Jego głównymi odbiorcami są Stany Zjednoczone, a następnie Kanada, Japonia i niektóre kraje europejskie.

Brokuły to główny eksportowy produkt Guanajuato. Zgodnie z oczekiwaniami, znaczenie tego produktu będzie nadal zwiększać się dzięki programom państwowym, które mają przyczynić się do zrównoważenia rolnictwa w regionie i poprawić standard życia społeczności, co stanowi szansę dla producentów, sprzedawców i przemysłu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM