Lubelskie: Rolnicy rozsypują pomidory na polach przez niskie ceny skupu

Autor: www.lublin112.pl/www.sadyogrody.pl 07 września 2016 16:17

Lubelskie: Rolnicy rozsypują pomidory na polach przez niskie ceny skupu Skupy nie przyjmują już pomidorów, a w momencie kiedy jeszcze je skupowano kosztowały niespełna 30 groszy za kilogram / fot. pixabay

Skupy nie przyjmują już pomidorów, a w momencie kiedy jeszcze je skupowano kosztowały niespełna 30 groszy za kilogram. Rolnicy pozbywają się zbiorów rozsypując tony pomidorów na polach - informuje lublin 112.pl.

W tym roku m.in. urodzaj pomidorów sprawił, że rolnicy zmuszeni byli sprzedawać je poniżej kosztów produkcji. Cena jaką osiągali za kilogram pomidorów przemysłowych to 25 groszy, kiedy opłacalność uprawy gwarantuje cena minimum 0,50 zł za kilogram.

Sytuacja wielu plantatorów jest niezwykle trudna, ponieważ nie uzyskają ceny, która pokryje koszty produkcji. Przy tak niskiej cenie skupu każdy hektar przyniesie kilkadziesiąt tysięcy strat.

Rolnik z okolic Wisznic informuje na łamach portalu lublin 112,pl, że na chwilę obecną 50 ton pomidorów rozsypał na polu a następne 50 ton czeka na rozsypanie. Podobnie zrobili inny rolnicy.

Więcej w serwisie lublin112.pl. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM