Kalerosse - nowe warzywo na polskim rynku (zdjęcia)

Autor: www.sadyogrody.pl 22 grudnia 2016 08:16

Marka Fit&Easy z portfolio Green Factory, znana ze sprzedaży mytych i pakowanych mieszanek sałat, wprowadza na polski rynek kalerosse - zielone warzywo będące połączeniem brukselki i jarmużu.

Nowe warzywo kalerosse to połączenie brukselki i jarmużu, a jego powstanie to wynik 15 lat pracy nad naturalnymi krzyżówkami roślin. Inspiracją do stworzenia tego oryginalnego warzywa, była chęć odkrycia niezwykle uniwersalnego, subtelnego w smaku, prostego w przygotowaniu i wszechstronnego kulinarnie produktu. Dokładnie taki efekt został osiągnięty! Dzięki tradycyjnym metodom krzyżowania nasion, bez ingerencji w materiał genetyczny, bez udziału GMO i sztucznych składników, udało się stworzyć nowatorskie i wyjątkowo pyszne „kapustki”! Kalerosse zachwyca miłośników warzyw na całym świecie, ciesząc się wielką popularnością zarówno w Stanach Zjednoczonych, gdzie od 2012 r. znane jest jako „Kalettes”. Znalazło też licznych wielbicieli w Holandii, Szwajcarii, Niemczech, Skandynawii i Wielkiej Brytanii. Warzywo doceniane jest nie tylko przez konsumentów, lecz także przez znawców i degustatorów, a w Berlinie, na targach Fruit Logistica Innovation Award 2013, zdobyło 3 miejsce pod kątem innowacyjności w międzynarodowym sektorze produktów rolnych.

Kalerosse w przekroju przypomina brukselkę, lecz jego faliste listki tworzą zielono-fioletowe rozetki. Unikalne połączenie charakterystycznych nut brukselki ze słodkawym, lekko orzechowym posmakiem jarmużu daje zbalansowany i delikatny efekt. Warzywo doskonale smakuje sauté, można jeść je na surowo, piec w piekarniku, grillować, dusić i gotować. Świetne jako dodatek do kanapek, sałatek, warzywnych przekąsek i dań głównych.

Kalerosse jest również bardzo zdrowe. W zaledwie 100 g kalerosse znajduje się dwa razy więcej witaminy B6 oraz dwukrotnie więcej witaminy C niż w zwykłej brukselce. Dodatkowo zawiera duże stężenie witaminy E.

To prawdziwe warzywo sezonowe, którego nie uprawia się latem. Za to dostępne jest w sprzedaży od listopada do marca.

Kalerosse marki Fit&Easy jest pakowane w transparentną folię. Cena: 5,99 zł/150 g.

Kalerosse jest to nazwa należąca do firmy Green Factory. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM