Jaki będzie 2015 r. dla branży pieczarkarskiej?

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 06 lutego 2015 13:16

Jaki będzie 2015 r. dla branży pieczarkarskiej? fot. shutterstock

- Obecnie trudno przewidzieć jaki dla rynku pieczarek będzie rok 2015. W marcu będzie można przedstawić jakieś szacunki - mówi w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Krystian Szudyga, prezes Stowarzyszenia Producentów Grzybów Uprawnych.

Zdaniem prezesa Szudygi, wiele zależy od tego czy rosyjskie embargo będzie zniesione, czy też przedłużone. - Uważam, że w tej chwili praktycznie nie da się przewidzieć jak będzie wyglądał 2015 rok. Myślę, że więcej będzie można powiedzieć najwcześniej w marcu - mówi prezes Stowarzyszenia Producentów Grzybów Uprawnych.

Podkreśla, że trzeba pamiętać, że produkcja pieczarek odbywa się w krótkich cyklach. Produkcja jabłek czy mleka wymaga kilku lat, podczas gdy pieczarek około 3 tygodni. - Dzięki temu można szybko reagować na zmiany na rynku. Branża jest bardzo elastyczna - dodaje Krystian Szudyga.

Przed embargiem, Rosja była głównym odbiorcom polskich pieczarek. Mimo embarga, polska branża pieczarkarska utrzymała eksport na stałym poziomie, ale odbyło się to kosztem ceny, która spadła o około 10-12 proc. - powiedział prezes Szudyga.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM