Holenderscy producenci warzyw pozbawieni gruntów rolnych pod Wrocławiem

Autor: Agrobiznes TVP / sadyogrody.pl 20 stycznia 2015 08:34

Agencja Nieruchomości Rolnych wystawia na przetarg 700 hektarów żyznych gruntów pod Wrocławiem - działki były dzierżawione od 1995 roku przez holenderskich dzierżawców z firmy Hedrofarm w Sadkowie - podano w programie "Agrobiznes" w TVP.

Grunty są tak atrakcyjne, że kupuje je nawet ... były dyrektor Agencji Andrzej Jamrozik, a to właśnie za jego kadencji Holendrzy zostali pozbawieni ziemi.

Jak podano w programie "Agrobiznes", ziemia, którą holenderskie gospodarstwo dzierżawiło przez ponad 18 lat, nie może być tania. Rolnicy od dawna czekali na taka okazję i domagali się przetargów. Mirosław Stanisz, nie mógł nic kupić, choć ma ziemie po sąsiedzku, bo zabrakło mu ...stałego zameldowania. Ale były dyrektor ANR z powodzeniem startował w przetargach.

Główne produkty Hedrofarms to: pszenica konsumpcyjna-chlebowa, jęczmień browarny, buraki cukrowe do produkcji cukru, ziemniaki jadalne, cebula i marchew do bieżącego zaopatrzenia rynku warzywnego. Firma współpracuje z sieciami handlowymi, hurtownikami i detalistami w całej Polsce. Prowadzi także sprzedaż produktów do krajów takich jak : Czechy, Słowacja, Węgry, Chorwacja, Rosja, Niemcy, Holandia i Anglia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM