Hiszpania: Upały wpłynęły na opoźnienie zbiorów pomidorów

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 05 października 2015 08:09

Hiszpania: Upały wpłynęły na opoźnienie zbiorów pomidorów Upały, jakie panowały na południu Europy już od maja, mocno zaszkodziły uprawom i przyczyniły się do opóźnienia zbiorów w Hiszpanii/ fot. shutterstock

Początek sezonu dla hiszpańskich pomidorów był kiepski. Upały, jakie panowały na południu Europy już od maja, mocno zaszkodziły uprawom i przyczyniły się do opóźnienia zbiorów - podaje freshplaza.com.

Hiszpańskich pomidorów dobrej jakości możemy się spodziewać na europejskim rynku dopiero około połowy listopada.

Duży wpływ na sytuację rynkową jest zamknięcie rynku rosyjskiego dla hiszpańskich pomidorów. Rosja była ważnym odbiorcą tamtejszych pomidorów. Można spodziewać się, znów na rynku europejskim, a w szczególności w Europie Zachodniej będzie dostępnych bardzo dużo pomidorów.

Hiszpania stara się pozostawać na rynku pomidorowym najdłużej jak to możliwe. Przy takich cenach, jakie obowiązywały przez ostatnie lata w zasadzie nie jest możliwym uzyskanie dodatniego wyniku finansowego tylko z sześciomiesięcznego sezonu.

W Hiszpanii, w tym sektorze produkcji zauważyć można wyraźną profesjonalizację. Małym producentom, którzy coraz trudniej utrzymać się na rynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM