Hiszpania: Spadek produkcji buraków ćwikłowych

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 23 kwietnia 2015 11:45

Hiszpania: Spadek produkcji buraków ćwikłowych www.shutterstock.com

W 2015 roku produkcja buraków ćwikłowych spadła w Hiszpanii o około 40 proc., co jest wynikiem zmniejszenia powierzchni nasadzeń, ze względu na niewielki popyt w związku z rosyjskim embargo.

W bieżącym sezonie powierzchnia upraw tego gatunku zmniejszy się jeszcze o 30 proc. - informuje Juan Antonio Sánchez, menadżer z Cooperativa Frusana.

W 2014 r. zbiory hiszpańskich buraków były wysokie. W wyniku rosyjskiego zakazu plantatorzy znacznie ostrożniej podchodzili do kwestii nowych nasadzeń tego gatunku. Rosja była ważnym rynkiem zbytu, większość produkcji eksportowano do tego kraju.

Zmniejszenie areału upraw dotyczy również takich produktów, jak marchew i pory.

Według Juana Antonio Sáncheza ograniczenie produkcji tych warzyw wpływa niekorzystnie na cały rynek hiszpański. Ceny tych produktów są już bardzo wysokie, brakuje towaru i konsumenci mają problem z zakupem warzyw w supermarketach i innych sklepach.

Spadek produkcji będzie również odczuwalny w handlu międzynarodowym. Hiszpańskie warzywa będą eksportowane w mniejszych ilościach, za to na rynku międzynarodowym będą dostępne po znacznie wyższych cenach.

Ponadto w obecnym sezonie uprawie warzyw nie sprzyjały warunki atmosferyczne. Obfite deszcze i dłuższe okresy chłodów niekorzystnie wpłynęły na poziom produkcji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM