Grupa Primavega: To był trudny sezon - przez przyspieszoną wegetację warzyw (wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 26 listopada 2016 10:10

Grupa Primavega: To był trudny sezon - przez przyspieszoną wegetację warzyw (wideo) Krzysztof Wierzbicki, prokurent Grupy Producentów Warzyw Primavega/ fot. PTWP

- Ten sezon nie należał do najłatwiejszych. Dokuczył nam brak wiosny - na koniec maja i w czerwcu panowało upalne lato. Nasz plan i schemat produkcji, który ułożyliśmy sobie do końca czerwca, bazował głównie na odmianach warzyw wiosennych, które nagle musiały zetknąć się z klimatem upalnego lata.  Przyczyniło się to do ogromnego przyspieszenia procesu wegetacji - nasze warzywa urosły za szybko – mówi Krzysztof Wierzbicki, prokurent Grupy Producentów Warzyw Primavega.

Przyspieszona wegetacja warzyw miała miejsce zarówno w całej Polsce jak i Europie. - W efekcie tego nagle rynek stał się zbyt mocno nasycony tymi produktami co wiązało się z dużymi problemami z ich sprzedażą. Nie byliśmy w stanie ulokować jakichkolwiek nadwyżek warzyw, które w wyniku szybszego wzrostu się pojawiły - zapewnia Krzysztof Wierzbicki.

Dalsza część polskiego sezonu miała być lepsza jednak nie była, bo konsumenci nie podyktowali wyższych cen.

- Szacujemy, że w tym roku cały biznes zamkniemy na granicy zera. Jednak to, co nas osłabiło to nas wzmocni. Dzięki tym doświadczeniom siedliśmy do planów produkcji i sprzedaży na następny rok, przyjrzeliśmy się problemom, które mieliśmy w tym roku i zrobimy wszystko żeby w przyszłości ich nie popełnić - zapewnia Krzysztof Wierzbicki.   

Grupa Producentów Warzyw Primavega powstała w 2011 r. zrzeszając 8 członków z Mazowsza i woj. Łódzkiego. Grupa specjalizuje się w produkcji sałat, jej podstawowym produktem jest sałata lodowa a także brokuły, selery naciowe oraz produkty baby.

Krzysztof Wierzbicki był prelegentem debaty rynkowej zatytułowanej "Kondycja polskiego sadownictwa i warzywnictwa" w ramach II edycji konferencji "Sady i ogrody na Narodowym", która miała miejsce 22 listopada.  

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM