Czerwona kapusta pekińska debiutuje na polskim rynku (zdjęcia)

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 18 sierpnia 2016 16:39

Vega Fresh wprowadza na polski rynek nowe odmiany kapusty pekińskiej - Scarabella F1 i Scarlette F1, o czerwonych główkach. Nasiona tych odmian pochodzą z holenderskiej firmy Wingseed.

Kapusta pekińska Scarabella F1 cechuje się ciemnoczerwonymi główkami, zaś odmiana Scarlette F1 - zielono czerwonymi zewnętrznymi liśćmi z czerwoną główką w środku. Nowe odmiany stanowią alternatywę dla powszechnie uprawianej w naszym kraju 'tradycyjnej' kapusty pekińskiej, a także innych warzyw liściowych - kapusty czerwonej, sałaty oraz cykorii radicchio.

Czerwona kapusta pekińska wyróżnia się słodkim smakiem (bez goryczki) i szczególnie polecana jest do produkcji surówek. Kruche liście nowych odmian, po zszatkowaniu nie wykazują tendencji do farbowania innych warzyw, a także nie tracą objętości.

Obie odmiany kapusty pekińskiej można uprawiać z rozsady, wysadzanej po 10 czerwca (wysiew nasion w inspektach od połowy maja). Przy wcześniejszych nasadzeniach istnieje ryzyko wybijania w pędy kwiatostanowe. Czerwona kapusta pekińska nadaje się również do produkcji późnym latem i jesienią. Okres wegetacji wynosi około 70 dni.

Wyłącznym importerem nasion czerwonej kapusty pekińskiej na polski rynek jest firma Vega Fresh. Jak mówił w rozmowie z redakcją Radosław Piotrowski, duże zainteresowanie nowymi odmianami wykazały sieci handlowe - Biedronka i Kaufland, a także widoczne są perspektywy eksportu czerwonej kapusty pekińskiej do Niemiec, krajów skandynawskich, oraz na Wschód, m.in. do Białorusi.

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI