Czechy: Susza wpłynęła na wysokie ceny warzyw

Autor: www.freshplaza.com/www.sadyogrody.pl 09 października 2015 11:43

Czechy: Susza wpłynęła na wysokie ceny warzyw Skutki suszy, które odbiją się na wielkość sprzedaży warzyw i przychody z tej sprzedaży odczują również producenci w Republice Czeskiej/ fot. shutterstock

Skutki suszy, które odbiją się na wielkość sprzedaży warzyw i przychody z tej sprzedaży odczują również producenci w Republice Czeskiej. W bieżącym roku sprzedaż będzie mniejsza w ujęciu wartościowym o 800 mln czeskich koron (124,4 mln zł) – podaje freshplaza.com.

Na początku sierpnia straty z powodu suszy szacowane były na 600 mln koron (93,3 mln zł), jednak prawdziwy poziom strat będzie znany dopiero zimą. Według Jaroslava Zemana, przewodniczącego Unii Producentów Warzyw Czech i Moraw, największe straty dotkną handel cebulą, kalafiorami, kapustą, papryką i pomidorami a także marchwią i selerami.

Ceny warzyw, które zwykle o tej porze roku sezonowo spadają w tym sezonie pozostają wysokie i stabilne, co powoduje spadek popytu na tak drogie warzywa. Przewodniczący Unii J. Zeman wskazuje, że to nie tylko problem czeski, ale ogólnoeuropejski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM