Citronex rozwija produkcję pomidorów i rusza z eksportem

Autor: www.sadyogrody.pl / freshplaza.com 15 marca 2016 15:02

Citronex rozwija produkcję pomidorów i rusza z eksportem fot. szklarnia grupy Citronex; fot. PTWP

Na polskim rynku rośnie popyt na lokalnie produkowane pomidory, które to charakteryzują się przystępną ceną. Obecnie przez większą część roku warzywa te dostarcza na nasz rynek firma Citronex, która w maju zamierza ruszyć także z eksportem pomidorów gałązkowych, pomidorków cherry i śliwkowych – informuje freshplaza.com.

Najpopularniejszymi odmianami warzyw szklarniowych w Polsce są nadal pomidory odmiany „pink beef”, pomidory gałązkowe oraz ogórki krótkie. W przypadku pomidorów, największym uznaniem konsumentów cieszą się duże warzywa o wadze 140-150 g, takie jak „pink beef” czy pomidory śliwkowe. Coraz większą popularność zdobywają także te gałązkowe.

Citronex w szklarniach PPO Siechnice rozpoczyna w tym roku uprawę nowej odmiany pomidorów śliwkowych - Marola firmy Rijk Zwaan. Jak potwierdza firma, wybrano właśnie tę odmianę, ponieważ charakteryzuje się dużymi pomidorami (80-100 g), które można długo przechowywać bez uszczerbku na jakości.

Od początku roku Citronex zmaga się z problemem mniejszej niż w poprzednim sezonie ilości światła słonecznego, co powoduje, że rośliny rosną wolnej. Jednak - mimo tych złych warunków – firma zapowiedział, że jakość nie została naruszona. 

Warzywa w Siechnicach uprawiane są na powierzchni około 40 ha - wszystko w szklarniach. Dodatkowo spółka posiada także 10-hektarowy obiekt w Bogatyni, przy elektrowni Turów. To pozycjonuje Citronex jako jednego z największych producentów pomidorów w Europie i otwiera przed firmą drogę do rozwoju eksportu.

Citronex jest także importerem i dystrybutorem bananów oraz właścicielem firmy transportowej, sieci stacji paliw i hoteli.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM