Burak ćwikłowy o białym wybarwieniu – nowa odmiana (video)

Autor: Krystyna Zagórska/www.sadyogrody.pl 01 grudnia 2015 10:11

Burak ćwikłowy o białym wybarwieniu – nowa odmiana (video) Andrzej Hornowski z TORSEED Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa SA w Toruniu

W sprzedaży dostępna jest odmiana buraka ćwikłowego ‘Śnieżna kula’ o nietypowym dla tego warzywa wybarwieniu. - Biały burak jest identyczny w smaku, zapachu i konsystencji z czerwonym burakiem ćwikłowym. Podobna jest również technologia uprawy – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl, Andrzej Hornowski z TORSEED Przedsiębiorstwa Nasiennictwa Ogrodniczego i Szkółkarstwa SA w Toruniu.

- Wymagania agrotechniczne, plony, wszystkie zabiegi agrotechniczne są takie same jak w przypadku buraka czerwonego. Także burak ‘Śnieżna Kula’ może być uprawiany według tej samej technologii, użytkowane mogą być te same środki ochrony i nawozy, jak w przypadku ‘Czerwonej Kuli’ – zaznacza Hornowski.

Dodaje, że odmiana te będzie kierowana do przetwórstwa. Biały burak doskonale nadaje się do mieszanek wielowarzywnych, a także do produkcji ćwikły. Również może być używany jako baza do różnych, soków i napojów. Trwają prace nad przetestowaniem soku z kwaszonego białego buraka. Duże ilości nasion możemy sprzedawać do Wielkiej Brytanii, Francji i Włoch, bo tam czerwony burak jest zakazany w żywieniu dzieci i niemowląt – mówi Andrzej Hornowski.

TORSEED Przedsiębiorstwo Nasiennictwa  Ogrodniczego i Szkółkarstwa SA w Toruniu prowadzi prace hodowlane, których głównym założeniem jest  zarówno wysoka jakość biologiczna, jak i smakowa warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM