Bułgaria: Gwałtowny spadek powierzchni upraw papryki i pomidorów

Autor: www.sadyogrody.pl/www.freshplaza.com 03 czerwca 2016 10:00

Bułgaria: Gwałtowny spadek powierzchni upraw papryki  i pomidorów Gwałtowny spadek powierzchni upraw papryki i pomidorów / fot. shutterstock.com

Jak informuje Slavi Trifonov, przewodniczący Związku Ogrodników w Bułgarii, w tym roku spodziewane są mniejsze zbiory papryki i pomidorów na krajowym rynku – podaje serwis Freshplaza.cm na podstawie www.trud.bg.

Według niego, drastyczne zmniejszenie powierzchni upraw pomidorów i papryki spowodowały ulewne opady deszczu, które odnotowano w ubiegłym miesiącu. Areał pomidorów spadł prawie o 32 proc., czyli z 1323,5 ha w maju 2015 roku do zaledwie 903,6 ha w obecnym sezonie.

Papryka odnotowała jeszcze większy spadek, o prawie 56,8 proc. Mimo, że wiosną ubiegłego roku posadzono 895,5 ha, obecnie wielkość powierzchni papryki wynosi zaledwie 387 ha.

W Bułgarii spodziewane są również niższe o blisko 30 proc. zbiory wiśni, śliwek i moreli w porównaniu do poprzedniego roku. W niektórych rejonach kraju (Kyustendil) większość zbiorów owoców uległa zniszczeniu. Bułgarscy producenci informują, że obszar uprawy melonów zmniejszył się o 13 proc. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM