Amplus poszerza ofertę o marchew odmiany Komarno

Autor: www.sadyogrody.pl/ pr 29 listopada 2016 09:03

Amplus poszerza ofertę o marchew odmiany Komarno fot. materiały prasowe

Polski producent i dystrybutor warzyw i owoców Amplus wprowadził na rynek marchew odmiany Komarno, która powstała z myślą o produkcji soków. Marchew sprzedawana będzie w trzykilogramowych opakowaniach, z których każde pozwoli na uzyskanie 1,5 l. soku.

Komarno jest odmianą marchwi, która pochodzi z certyfikowanego gospodarstwa GLOBALG.A.P. położonego w rejonie Kujaw.  Została wyhodowana specjalnie z przeznaczeniem na soki, jednak dzięki temu, że warzywo zachowuje swoją strukturę i kolor podczas procesu obróbki termicznej, może być także podawane na ciepło. Marchew Komarno charakteryzuje słodki smak i zwarta struktura, przy zachowaniu dużej zawartości soku.

Marchew dostępna jest w dużych sieciach handlowych w całym kraju oraz w krakowskich Ogrodnikach.

Amplus to polski producent oraz dystrybutor świeżych owoców i warzyw, który dostarcza produkty na rynek polski oraz rynki światowe. W Polsce jest dostawcą do sieci handlowych, realizując ponad 1000 dostaw miesięcznie. Wśród zagranicznych rynków zbytu produktów Amplus znajdują się Włochy, Hiszpania, Czechy, Węgry, Litwa oraz Łotwa, ale także tak egzotyczne jak np. Zjednoczone Emiraty Arabskie. Amplus współpracuje z uprawiającymi najwyższej jakości owoce i warzywa lokalnymi dostawcami oraz producentami z całego świata. 

Grupa Kapitałowa Amplus dysponuje 40 000 mkw powierzchni magazynowo-chłodniczej oraz produkcyjnej. Posiada nowoczesną bazę przechowalniczo–chłodniczą, w skład której wchodzi m.in. 17 chłodni o łącznej pojemności 17 000 ton oraz tysiące metrów hal produkcyjnych. Przedsiębiorstwo zatrudnia średnio 400 osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM