Akwizycja na rynku podłoża do uprawy pieczarek. Grupa Abris chce przejąć Fungis

Autor: www.sadyogrody.pl/ UOKiK 20 listopada 2015 11:18

Akwizycja na rynku podłoża do uprawy pieczarek. Grupa Abris chce przejąć Fungis fot. Fungis

Spółka Madarch, należąca do grupy funduszy inwestycyjnych Grupy Abris, złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o przejęcie dwóch firm działających na rynku pieczarek - spółki Fungis oraz Fungis Dystrybucja BIS.

Fungis sp. z o.o. oraz Fungis Dystrybucja BIS sp. z o.o. działają na rynku wytwarzania i wprowadzania do obrotu podłoża do uprawy pieczarek. Wniosek spółki Madarch dot. przejęcia tych dwóch firm działających na rynku pieczarek wpłynął do UOKiK 16 listopada.

- Zamierzona koncentracja polegać ma na przejęciu kontroli przez Madarch sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie nad spółką Fungis sp. z o.o. z siedzibą w Woli Makowskiej oraz spółką Fungis Dystrybucja BIS sp. z o.o. z siedzibą w Woli Makowskiej poprzez nabycie 100 proc. udziałów spółki Fungis sp. z o.o. oraz 100 proc. udziałów spółki Fungis Dystrybucja BIS sp. z o.o – informuje UOKiK.

Madarch należy do Grupy Abris, grupy funduszy private equity, inwestujących w przedsiębiorstwa średniej wielkości w państwach Europy Środkowej i Wschodniej. Jest spółką celową, kontrolowaną przez Abris CEE Mid-Market Fund II LP, nieprowadzącą działalności operacyjnej.

Spółki należące do Grupy Abris prowadzą działalność w sektorach odzieżowym, motoryzacyjnym, handlu detalicznego, usług finansowych i windykacyjnych, branży spedycyjnej, rolnictwie oraz świadczą usługi zarządzenia odpadami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

WARZYWA

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM