Związek Sadowników RP apeluje o wstrzymanie zbiorów wiśni

Autor: www.sadyogrody.pl/Związek Sadowników RP 27 lipca 2016 10:04

Związek Sadowników RP apeluje o wstrzymanie zbiorów wiśni Związek Sadowników RP apeluje o wstrzymanie zbiorów i dostarczania wiśni do zakładów przetwórczych / fot. shutterstock

Związek Sadowników RP apeluje o wstrzymanie zbiorów i dostarczania wiśni do zakładów przetwórczych. Według nich nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia do obniżania ceny wiśni przez zakłady.

Według Związku Sadowników RP, nie ma jakichkolwiek podstawy do obniżania ceny skupu wiśni. – Według prognoz Instytutu Ekonomiki Rolnictwa tegoroczne zbiory są niższe niż w latach ubiegłych. Zbiory wiśni w innych krajach były również na niższym poziomie. Ponadto nie ma zapasów koncentratu i mrożonych wiśni z poprzedniego sezonu – podkreśla ZSRP.

- Obecne działania przetwórni jest to perfidna próba wykorzystywania okresowej nadpodaży. Nie pozwólmy im się po raz kolejny „rozegrać”! Nie popadajmy w panikę i ograniczmy dostawy i zbiory wiśni – apeluje zarząd ZSRP.

Związek Sadowników RP informuje, że złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, oraz zwrócił się do Ministra Rolnictwa z apelem o przeciwdziałaniu podobnej zmowie zakładów przetwórczych.

- Sadownicy w wielu regionach Polski całkowicie wstrzymali zbiory wiśni i przygotowują się do akcji protestacyjnych. Bądźmy solidarni i powstrzymajmy zbiory wiśni – apeluje.

Według ZSRP, nie ma jakiegokolwiek uzasadnienia do obniżania ceny wiśni przez zakłady! - Tylko rozkładając w czasie dostawy jesteśmy w stanie zapobiec tej sytuacji – podkreśla zarząd. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM