ZPOW Orzech poszuka nowych rynków zbytu i poszerzy ofertę

Autor: www.sadyogrody.pl 12 grudnia 2014 13:18

ZPOW Orzech poszuka nowych rynków zbytu i poszerzy ofertę Wacław Orzech, właściciel Zakładów Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech z Kolbuszowej

- W roku 2015 planujemy wziąć udział w targach w Azerbejdżanie, Nowym Jorku oraz Anuga w Koloni. Jeśli chodzi o inwestycje to czekamy na środki z nowego budżetu UE. Chcemy unowocześnić park maszynowy, powiększyć flotę transportową, mocno uderzyć w eksport oraz wzmocnić i rozbudować bazę przedstawicieli handlowych na rynku handlu detalicznego – mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Wacław Orzech, prezes zarządu ZPOW Orzech.

ZPOW Orzech zamierza zwiększać udział w rynku krajowym ale również chce zaistnieć na nowych rynkach zagranicznych tj. Bliskiego Wschodu oraz Kaukazu. - Rozbudowaliśmy dział eksportu, pozyskaliśmy nowych klientów, cały czas prowadzimy obiecujące rozmowy. Nasze produkty są dostępne m.in. w USA, Australii, Mongolii, Izraelu i krajach UE. Walczymy o Amerykę Południową i Bliski Wschód - mówi Wacław Orzech, prezes ZPOW Orzech.

W 2014 r. założenia inwestycyjne firmy zostały zrealizowane. Poprzez optymalizację kosztów oraz zmodernizowanie parku maszynowego wynik finansowy ZPOW Orzech będzie na koniec 2014 r. lepszy niż w 2013 r. - Na chwilę obecną mamy jeszcze około 30 proc. wolnych mocy produkcyjnych, które po modernizacji zakładu mogą znacznie wzrosnąć. Chcemy je niezwłocznie zagospodarować - dodaje.

Zdaniem prezesa rynek dań gotowych jest perespektywiczny. - W 2013 roku wprowadziliśmy w tym segmencie pięć nowych produktów. Są to produkty zasmażane oraz leczo pieczarkowe i trwają prace technologiczne nad kolejnymi - dodaje.

- Planujemy wchodzić w nowe kategorie produktowe, obecnie trwają prace laboratoryjno - technologiczne oraz badań rynkowych a przewidywany termin wprowadzenia nowości to sierpień/wrzesień przyszłego roku. Produkujemy również marki własne, jest to mały procent w stosunku do lat ubiegłych z uwagi na to, że na tym się nie zarabia - dodaje prezes. Firma planuje rozwijać się organicznie i poprzez akwizycje. Zarząd prowadzi obecnie w tej chwili rozmowy z trzema partnerami.

Czy embargo wpłynęło na działalność ZPOW Orzech? - Rynek rosyjski nigdy nie był dla nas priorytetem, jest bardzo niestabilny i nie można na nim polegać. Chcielibyśmy z Rosją współpracować ale traktujemy to raczej jako dodatek, grant do obrotu - dodaje prezes.

 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Orzech Sp. z o. o. w Kolbuszowej zajmuje się produkcją przetworów ze świeżych owoców i warzyw. Oprócz przetwórni, ZPOW Orzech posiada sieć delikatesów firmowych "Orzech".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM