Zmiana właścicielska w Grupie Hortex nie spowoduje rewolucji na rynku

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 14 listopada 2017 16:21

Zmiana właścicielska w Grupie Hortex nie spowoduje rewolucji na rynku fot. materiały prasowe

- Hortex jest firmą, której marka szczyci się wieloletnią tradycją i znajomością wśród polskich konsumentów. Zmiana właścicielska nie spowoduje z dnia na dzień rewolucji na rynku - zapewnia Piotr Grauer, dyrektor w KPMG.

- Jednak w dłuższym terminie spodziewałbym się bardziej odważnej strategii wzrostu firmy, co może zaostrzyć konkurencję na rynku soków i mrożonek - dodaje Piotr Grauer.

Przypomnijmy, że Argan Capital podpisał porozumienie w sprawie sprzedaży Grupy Hortex z Mid Europa Partners, wiodącym funduszem private equity inwestującym w Europie Centralnej i Południowo-Wschodniej.

W wyniku transakcji Mid Europa Partners przejmie udziały w spółkach odpowiedzialnych za produkcję, sprzedaż i marketing soków nektarów i napojów, mrożonych warzyw i owoców oraz koncentratów (Hortex Sp. z o.o., Hortex Marketing Services Sp. z o.o. oraz Ortika Polska Sp. z o.o., Polski Ogród Sp. z o.o. i Ortika Frozen Foods). Transakcja uwarunkowana jest uzyskaniem zgody UOKiK, a jej zakończenie przewidziane jest na pierwszy kwartał 2018 roku. Dotychczasowy właściciel, fundusz kontrolowany przez Argan Capital pozostanie właścicielem aktywów związanych z dystrybucją żywności mrożonej, w tym spółki Ren.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM