Zdrowe Pola, producent superfoods, stawia na współpracę z polskimi rolnikami

Autor: www.sadyogrody.pl 22 lutego 2017 14:27

Zdrowe Pola, producent superfoods, stawia na współpracę z polskimi rolnikami fot. materiały prasowe

Marka Zdrowe Pola to polski producent tzw. superfoods. Twórcy marki wraz ze specjalistami z zakresu żywienia opracowali innowacyjną, 100 proc. polską "superżywność". Cały proces powstawania produktów Zdrowe Pola przeprowadzany jest w Polsce, począwszy od planowania upraw i pozyskania surowca od rodzimych producentów ze ściśle kontrolowanych upraw i hodowli, przez proces suszenia, konfekcji, badań, produkcji po dystrybucję. Koncepcja marki Zdrowe Pola stawia na wsparcie polskich przedsiębiorców. Dzięki 100 proc. polskiej produkcji jest w stanie zagwarantować jakość i atrakcyjną cenę.

- Proces produkcji superfoods z logo Zdrowe Pola zaczyna się od razu po zbiorze. Surowiec przechodzi kontrolę jakości, potem trafia do suszarni, gdzie jest myty, a następnie powoli ogrzewany strumieniami ciepłego powietrza, dzięki czemu produkty zachowują większość cennych składników odżywczych. Na tym etapie następuje „redukcja” materiału – czyli odparowanie wody z części roślin, w wyniku czego z ok. 2 kg świeżego warzywa otrzymujemy ok. 200 g suszonego koncentratu (spadek mikro- i makro składników odżywczych oscyluje w granicach 10-15 proc. w stosunku do surowego warzywa) - informują właściciele marki.

Produkty Zdrowe Pola badane są na 3 etapach produkcji pod kątem czystości mikrobiologicznej oraz zachowania odpowiednich standardów jakościowych. Po analizie laboratoryjnej  informacje są umieszczane na opakowaniach. Wysuszony i przebadany surowiec jest pakowany. Na dalszym etapie następuje dodatkowe badanie zawartości losowych opakowań. Następnie produkt trafia do dystrybucji - informuje zarząd firmy w komunikacie. 

Właścicielem marki jest firma Joyfood K. Lewandowski Sp.J., która od 2014 r. dostarcza produkty z kategorii żywności funkcjonalnej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM