Zarząd Grupy Hortex i byli właściciele Renu znów się spierają

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 09 marca 2017 11:17

Zarząd Grupy Hortex i byli właściciele Renu znów się spierają fot. shutterstock

Powraca konflikt byłych władz firmy Ren i zarządu Grupy Hortex, którzy mają różne zdania odnośnie stanu faktycznego spółki Ren. Rodzina Pyłków twierdzi, że wygrała spór z Horteksem i ma prawo przejąć firmę. Z kolei władze mrożonkowej grupy prezentują zgoła odmienną opinię na ten temat i zapewniają, że spółka Ren prowadzi normalną działalność operacyjną pod parasolem Horteksu.

Przypomnijmy, że Hortex Holding S.A. zakupił na początku 2015 r. 100 proc. udziałów w spółce Ren Sp. z o.o. będącej drugim największym dystrybutorem żywności mrożonej w Polsce. Wówczas nowy właściciel powołał Remigiusza Czerneckiego na stanowisko prezesa zarządu spółki Ren, który piastuje to stanowisko do dzisiaj.

Od kwietnia 2016 r. trwa spór rodziny Państwa Pyłka z zarządem Grupy Hortex. Strony nie moga dojść do porozumienia kto faktycznie ma prawo do Renu.

Władze Grupy Hortex Holding przygotowały oświadczenie w sprawie postanowienia Sądu Apelacyjnego w Lublinie z 7 marca 2017 r  i rozpowszechniania informacji na temat przejęcia spółki Ren przez byłych  właścicieli - rodzinę Państwa Pyłka.  

- W związku z dochodzącymi do nas licznymi sygnałami o rozsiewanych na rynku przez byłych właścicieli Ren (rodzinę Pyłków) plotkach na temat rzekomego „wygrania sporu z Hortex i przejęcia spółki Ren przez byłych właścicieli” stanowczo wyjaśniamy, że są to informacje całkowicie nieprawdziwe i niezgodne z istniejącym stanem faktycznym oraz prawnym - informuje zarząd Horteksu.

W oświadczeniu Grupy Hortex czytamy, że: w dniu 7 marca b.r. Sąd Apelacyjny w Lublinie jedynie uchylił postanowienie o zabezpieczeniu roszczenia, które Grupa Hortex uzyskała w kwietniu 2016 roku w związku z toczącym się obecnie przed sądem sporem (z powództwa Grupy Hortex) o ustalenie, że odstąpienie od transakcji przez byłych właścicieli było nieważne i nieskuteczne  oraz, co niezwykle istotne,  przekazał sprawę do Sądu I instancji celem ponownego jej rozpatrzenia. Wobec braku zastrzeżeń Sądu Apelacyjnego co do samej zasadności roszczeń Grupy Hortex, uzasadnione jest założenie, że sąd I instancji ponownie udzieli nam zabezpieczenia. Zawisły przed sądem spór z powództwa Grupy Hortex o ustalenie był między innymi podstawą do oddalenia przez KRS wniosków byłych właścicieli o dokonanie zmian we wpisach dotyczących właściciela udziałów w Ren i członków jej władz, w tym zarządu.  Właścicielem spółki Ren jest i pozostanie Grupa Hortex, a spółką zarządza powołany przez Grupę Hortex zarząd z Prezesem Remigiuszem Czerneckim na czele - czytamy w oświadczeniu.

Więcej czytaj na www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM