WZPOW Kwidzyn: Spadły marże w branży przetwórstwa warzyw i owoców

Autor: www.sadyogrody.pl 24 lutego 2015 12:18

WZPOW Kwidzyn: Spadły marże w branży przetwórstwa warzyw i owoców fot. materiały prasowe

- Sytuacja panująca w branży przetwórstwa warzyw i owoców, wynikająca z rosyjskiego embarga wpłynęła na spadek cen, konieczność poszukiwania nowych rynków zbytu, jak i wzmożoną konkurencję na rynkach eksportowych. Dla całego sektora warzyw mrożonych przełożyło się to na spadek średnich marż realizowanych kontraktów - podała spółka WZPOW Kwidzyn, która należy do grupy kapitałowej Pamapol.

WZPOW Kwidzyn, producent konserw warzywnych oraz mrożonek (konfekcja i luz), zanotował w IV kwartale 2014 r. przychody rzędu 31,48 mln zł, co oznacza spadek o 11 proc. w porównaniu do analogicznego okresu 2013 r. Sprzedaż mrożonek wyniosła 18,5 mln zł (wzrost o 9 proc.), a konserw warzywnych - 11,73 mln zł (spadek o 34 proc.). Za cztery kwartały 2014 r. roku spółka zanotowała 13-proc. spadek przychodów, które wyniosły 114,68 mln zł. Sprzedaż warzyw konserwowych spadła o 43 proc. i wyniosła 34,98, a sprzedaż mrożonek wzrosła o 9 proc. do poziomu 69,25 mln zł.

- Spadek poziomu sprzedaży jest związany z nierealizowaniem w 2014 r. podprodukcji dla Pamapol SA, w związku z kontraktem z Agencją Rynku Rolnego, jak również zmiany modelu biznesowego w którym WZPOW Kwidzyn pełni obecnie rolę podproducenta, a rolę sprzedażową w kanale tradycyjnym przejął Pamapol SA - podała spółka w komunikacie.

Spółka WZPOW Kwidzyn prowadzi działalność w obszarze sprzedaży eksportowej i krajowej mrożonek warzywnych. Eksport stanowi główny kierunek rozwoju sprzedaży warzyw mrożonych, biorąc pod uwagę, iż rynek krajowy warzyw konserwowych charakteryzuje się dość dużym rozdrobnieniem, przy znaczącym udziale marek własnych sieci handlowych.

Grupa Pamapol produkuje także inne wyroby spożywcze, głównie dania gotowe mięsno-warzywne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM