Właściciel Pinguin Foods Polska zwiększa obroty dzięki fuzji z Univeg i Peatinvest

Autor: www.sadyogrody.pl 18 grudnia 2015 11:25

Właściciel Pinguin Foods Polska zwiększa obroty dzięki fuzji z Univeg i Peatinvest Greenyard Foods jest właścicielem Pinguin Foods Polska

Międzynarodowa grupa Greenyard Foods, właściciel Pinguin Foods Polska, producenta mrożonek d'aucy, zanotowała w I połowie roku rozliczeniowego kończącego się 30 września 2015 r. wzrost obrotów o około 1,5 proc. do 1,9 mld euro. Do poprawy wyników przyczyniło się połączenie z Univeg oraz Peatinvest.

Motorem wzrostu sprzedaży grupy był Univeg, który odpowiada za największą część przychodów.

- Połączenie z Univeg i Peatinvest wzmocniło firmę na tym trudnym rynku, co widać na wynikach półrocznych - podkreśliła Marleen Vaesen, CEO Greenyard Foods w raporcie prasowym.

Połączenie Greenyard Foods, Univeg i Peatinvest pozwoliło stworzyć jednego ze światowych liderów rynku owoców i warzyw. Greenyard Foods działa głównie w przetwórstwie owoców i warzyw gotowych do spożycia, i mrożonek owocowo-warzywnych. Grupa ma 2200 pracowników i 13 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych w 5 krajach (Belgia, Francja, Wielka Brytania, Polska i Węgry) oraz oddziały i biura sprzedaży na pięciu kontynentach. Univeg jest światowym dostawcą świeżych produktów, aktywne działa na rynku owoców i warzyw, kwiatów i roślin, produktów convenience. Peatinvest posiada 9 zakładów produkcyjnych w 4 krajach i dostarcza hodowcom na całym świecie podłoża do uprawy roślin, owoców i warzyw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM