Właściciel Pinguin Foods Polska reorganizuje produkcję w Ełku i Lipnie

Autor: www.sadyogrody.pl 20 marca 2015 11:26

Właściciel Pinguin Foods Polska reorganizuje produkcję w Ełku i Lipnie

Międzynarodowa grupa Greenyard Foods, właściciel Pinguin Foods Polska, producenta mrożonek d'aucy, planuje reorganizację produkcji w zakładach w Lipnie i Ełku. W ramach działań produkcja zostanie scentralizowana w Lipnie, a fabryka w Ełku będzie spełniała funkcję magazynu.

W ramach reorganizacji produkcji pracę straci 60 pracowników zakładu w Ełku. Otrzymają oni odprawy i wsparcie w poszukiwaniu nowej pracy. Firma zgłosiła już zawiadomienie o planowanych zwolnieniach do Powiatowego Urzędu Pracy w Ełku.

Reorganizacja zostanie uruchomiona wiosną 2015 r.

- Proponowana reorganizacja w Polsce jest ważnym krokiem dla naszych dalszych działań optymalizacji poprzez skoncentrowanie działań w ograniczonej liczbie fabryk. Jesteśmy przekonani, że centralizacja i inwestycje przyczynią się do naszego wzrostu w Polsce i ogólnego rozwoju działu mrożonek - przyznaje Marleen Vaesen, CEO Greenyard Foods.

Greenyard Foods ma siedzibę w Belgii. Grupa dostarcza produkty mrożone do 90 krajów na całym świecie i posiada w Europie 13 zakładów produkcyjnych, z których - do czasu reorganizacji - aż cztery będą położone w Polsce (Lipno, Ełk, Dąbrowa Chełmińska, Adamów).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM