Właściciel Horteksu rozważa giełdę, ale nie wyklucza innych opcji rozwoju

Autor: www.portalspozywczy.pl 04 grudnia 2014 11:06

Właściciel Horteksu rozważa giełdę, ale nie wyklucza innych opcji rozwoju Giełda to dla akcjonariuszy Horteksu tylko jedna z opcji rozwoju

- Wejście spółki na giełdę to nadal jedna z rozważanych form wyjścia obecnych akcjonariuszy z Grupy Hortex. Niewykluczone są jednak również inne scenariusze - mówi Beata Łosiak, rzecznik prasowy Hortex Holding SA.

- Na tym etapie jest jeszcze za wcześnie, aby dokonywać jakichkolwiek spekulacji m.in. odnośnie ostatecznego sposobu wyjścia funduszu  - zapewnia Beata Łosiak, rzecznik prasowy Hortex Holding SA.

Grupa Hortex od dwóch lat poprawia wyniki i w roku finansowym zakończonym 31 maja 2014 roku zrealizowała przychody na poziomie 800 mln zł. 

Historia firmy Hortex sięga lat czterdziestych dwudziestego wieku. Firma skupia się na dwóch podstawowych obszarach: produkcji soków i napojów oraz produkcji mrożonych warzyw i owoców; trzecim istotnym polem działania jest wytwarzanie koncentratu soków owocowych. W 2010 r. Hortex wprowadził na rynek linię Stimeria - warzywne dania, które, dzięki specjalnemu opakowaniu, można w ciągu kilku minut przygotować na parze przy użyciu kuchenki mikrofalowej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM