Warwin stawia na produkcję cydru i soków NFC (video)

Autor: PM, www.sadyogrody.pl 25 października 2016 12:20

Warwin stawia na produkcję cydru i soków NFC (video) Tomasz Iżewski, Warwin SA; fot. PTWP

W perspektywie trzech lat chcemy osiągnąć pozycję wicelidera polskiego rynku cydru – mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl, Tomasz Iżewski, prezes Warwin SA.


Warwin produkuje cydr już od kilku sezonów. W 2016 r. firma wprowadziła na rynek nową markę – Dobry Cydr. - Nowy brand jest odpowiedzią na potrzeby konsumentów cydru i trendy rynkowe – dodaje.

Produkty marki Dobry Cydr można nabyć obecnie w sklepach sieci Kaufland, Tesco, Polomarket, a wkrótce także w Auchan. Jak zapewnia prezes, spółka stale pracuje nad rozwojem dystrybucji.
- Rynek cydru będzie nada rozwijał, a to m.in. dzięki zwiększeniu popytu na alkohole niskoprocentowe. Obecnie konsumenci poszukują orzeźwienia, a nie upojenia alkoholowego – mówi Tomasz Iżewski.

Jak przyznał, firma zamierza także skorzystać na wzrostach segmentu soków NFC. – Jesteśmy jednym z dziesięciu największych producentów zagęszczonych soków owocowych w Polsce. Z racji ogromnego doświadczenia spółki w tłoczeniu soków jabłkowych, postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał w sektorze świeżych soków i wejść na rynek z własną marką – powiedział Tomasz Iżewski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM