T.B. Fruit stawia na koncentrat z jabłek i produkcję pektyn z ich wytłoków

Autor: Puls Biznesu 30 lipca 2017 14:35

T.B. Fruit stawia na koncentrat z jabłek i produkcję pektyn z ich wytłoków fot. T.B. Friut

Ukraińska grupa chce zbudować u nas zakład za 25 mln EUR. Stawia na koncentrat z jabłek i zupełnie nowy biznes — produkcję pektyn z ich wytłoków. Taras Barszczowski, założyciel T.B. Fruit, jest przekonany, że polskie i ukraińskie koncentraty jabłkowe pobiją na świecie te dostarczane z Chin — podaje "Puls Biznesu".

Barszczowski inwestuje więc w kolejne zakłady i zabiera się za budowę nowej nogi biznesu — opartej na produktach ubocznych z wytwarzania koncentratu. Przekonuje, że to prawdziwy diament na jabłkowym rynku, po który — z niezrozumiałych względów — Polacy jako specjaliści od sadów jeszcze nie sięgnęli.

— Mamy działkę i wszystkie pozwolenia na budowę kolejnej fabryki w Polsce. Zaczniemy w 2018 r. lub 2019 r. Budżet inwestycyjny to około 25 mln EUR, a lokalizację wybraliśmy ze względu na bliski dostęp do surowca, to przecież zagłębie sadowników — mówi Taras Barszczowski.

Dziś około 40 proc. produkcji grupy odbywa się na Ukrainie, 20 proc. w Mołdawii, a reszta właśnie w Polsce. Zdecydowaną większość stanowi koncentrat jabłkowy, ale T.B. Fruit przetwarza również truskawki, maliny czy jagody. Ma też swoje zaplecze owocowo-warzywne, ale tylko na Ukrainie.

Jak czytamy w Pulsie Biznesu, szef T.B. Fruit podkreśla, że to jabłka pozwalają jednak rozwinąć sprzedaż na globalną skalę i to w nie będzie inwestował najmocniej.

Więcej w Pulsie Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM