Szef Runoland: Perspektywy rozwoju segmentu owocowo-warzywnego są obiecujące

Autor: www.sadyogrody.pl 03 czerwca 2016 12:41

Szef Runoland: Perspektywy rozwoju segmentu owocowo-warzywnego są obiecujące fot. Runoland

- Mamy coraz więcej zapytań z kraju i zagranicy na produkowane przez nas certyfikowane ekologiczne przetwory. Bardzo pozytywnie patrzymy w przyszłość wiedząc, że klienci coraz bardziej doceniają jakość produktu, a nie tylko jego cenę - mówi Bogusław Leśniewski, właściciel i prezes zarządu firmy Runoland, producenta ekologicznych i tradycyjnych przetworów owocowo-warzywnych.

Firma Runoland ma zamiar w dalszym ciągu rozwijać segment produktów mrożonych. - Właśnie w tym celu, przy wykorzystaniu dotacji z UE, zamierzamy w tym roku rozpocząć budowę dodatkowej mroźni składowej, dzięki której  będziemy samowystarczalni, jeżeli chodzi o przechowywanie produktów mrożonych. W tym roku zamierzamy również dokupić kilka specjalistycznych maszyn, które poprawią naszą efektywność podczas procesu mrożenia surowców i półproduktów - dodaje prezes spółki.

I zapewnia, że rok 2016 jest kolejnym z rzędu, w którym spółka notuje wysoki wzrost sprzedaży. W pierwszym kwartale 2016 całkowita sprzedaż firmy rok do roku wzrosła o ponad 50 proc.

- Co więcej perspektywy na kolejne miesiące również zapowiadają się pomyślnie. Dlatego zmuszeni jesteśmy zwiększyć również moce produkcyjne na naszej linii produktów słoikowych jak i farszy pieczarkowych oraz kapuścianych. W tym celu zakupiliśmy już nowy autoklaw, a w najbliższych miesiącach planujemy zakup nowych rozlewaczek oraz zamykarek do słoików. Aby zwiększyć jeszcze bardziej bezpieczeństwo naszych farszy oraz nadzień zdecydowaliśmy się również zakupić X-raya, który praktycznie wyeliminuje możliwość przedostania się ciał obcych do produktu finalnego - wylicza Bogusław Leśniewski.

Rodzinna polska firma i marka handlowa Runoland powstała w roku 1992. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM