Szef KUPS: Produkcją soków NFC zajmuje się około 120 firm w Polsce

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 16 czerwca 2015 17:44

Szef KUPS: Produkcją soków NFC zajmuje się około 120 firm w Polsce Julian Pawlak, prezes KUPS

Rynek soków NFC to - według różnych źródeł - od 8 do około 15 proc. ogólnego rynku soków. - Jest to kategoria dynamicznie rozwijająca się, jednak nie byłoby dobrze, gdyby ten wzrost odbywał się kosztem soków tradycyjnych – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Julian Pawlak, prezes Krajowej Unii Producentów Soków.

Kategoria soków NFC stale się rozwija. – Jest to dobra wiadomość. Chciałbym, żeby ta kategoria rosła, jednak nie kosztem soków tradycyjnych z koncentratów – mówi Julian Pawlak.

Czy tak się faktycznie dzieje? – Na rynku soków z koncentratu jest pewnego rodzaju stagnacja, myślę że ta tendencja może się utrzymać. Tym bardziej, że produkcją soków NFC zajęło się w Polsce około 120 mniejszych i większych firm – komentuje.

Co wpływa na duże zainteresowanie sokami z kategorii NFC?

- Konsumenci postrzegają soki NFC jako lepsze niż tradycyjne, a nie jest to prawdą. Istniejące przepisy nie wyróżniają tej kategorii, a potwierdzają to dostępne badania. Te soki nie różnią się niczym – mówi Julian Pawlak.

Jego zdaniem czasem zdarza się, że w niektórych z nich jest mniej witaminy C. - Poza tym, wszystkie składniki są takie same, choć jest to kategoria, która jest postrzegana za „lepszą” w porównaniu do tradycyjnych soków – komentuje prezes KUPS. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM