Symbio poszukuje eko-dostawców

Autor: MB; www.sadyogrody.pl 07 marca 2017 08:02

Symbio poszukuje eko-dostawców Zbigniew Kozłowski, wiceprezes zarządu Symbio/ fot. Żelazna Studio

- Nasza firma współpracuje z ponad 300 ekologicznymi gospodarstwami rolnymi w Polsce, które dysponują ponad 3500 hektarami upraw ekologicznych. Są to rolnicy z terenów Podkarpacia, Lubelszczyzny i Mazowsza. Podpisujemy z nimi umowy kontraktacyjne, na mocy których kupujemy od nich ok. 2500 ton owoców i warzyw oraz 1000 ton zbóż rocznie - mówi Zbigniew Kozłowski, wiceprezes zarządu Symbio.

Najbardziej atrakcyjne są dla Symbio owoce miękkie: malina i truskawka oraz zboża: orkisz, owies, żyto i pszenica. Spółka kontroluje cały proces produkcji od siewu, poprzez przerób, aż do dostarczenia na półki sklepowe. Wszystko po to, aby do klienta dostarczyć produkty najwyższej jakości

- Problem jest w tym, że wciąż ekologiczne gospodarstwa rolne w Polsce produkują mniej surowców niż jesteśmy w stanie kupić. Popyt na świecie jest większy niż podaż. Rynek ekologicznej żywności bardzo mocno się rozwija, jest duże zapotrzebowanie na eko-surowce. Jednak tych gospodarstw nie przyrasta tak szybko jak byśmy sobie życzyli – zapewnia Zbigniew Kozłowski.

I dodaje, że Symbio choć ma już grupę lojalnych rolników, którzy dostarczają spółce surowce, to jednak wciąż poszukuje nowych dostawców rolnych. 

Spółka ma w ofercie również suszone owoce egzotyczne i te surowce kupuje od zagranicznych rolników. 

Symbio, to notowany na NewConnect, producent i dystrybutor żywności ekologicznej oraz mrożonych półproduktów, działający na rynku od 1998 r. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM