Symbio Polska: Słabe wyniki w listopadzie 2016 r.

Autor: www.sadyogrody.pl 13 grudnia 2016 14:23

Symbio Polska: Słabe wyniki w listopadzie 2016 r. fot. shutterstock

W listopadzie 2016 r. firma Symbio wypracowała łączne przychody ze sprzedaży w wysokości 2 931 tys. zł co oznacza 22 proc. spadek w porównaniu do listopada 2015 r. z czego 1 303 tys. zł wyniosły przychody ze sprzedaży certyfikowanych półproduktów ekologicznych (wzrost o 3 proc. w porównaniu do listopada 2015 r.) a 1 628 tys. zł - przychody ze sprzedaży ekologicznych produktów i towarów detalicznych (spadek o 35 proc. w porównaniu do listopada 2015 r.).

W listopadzie 2016 r. firma Symbio nie odnotowała istotnych zmian w sprzedaży półproduktów ekologicznych. W porównaniu do listopada 2015 roku nastąpił znaczny spadek sprzedaży ekologicznych produktów i towarów detalicznych. W analogicznym miesiącu ubiegłego roku miały miejsce jednorazowe dostawy dla dwóch dużych klientów związane z rozpoczęciem współpracy. W omawianym miesiącu do oferty dodane zostały wiórki kokosowe.

Spółka Symbio Polska produkuje i dystrybuuje żywność posiadającą certyfikaty ekologicznego pochodzenia. 

Głównymi odbiorcami na rynku krajowym są sklepy i sieci sklepów z żywnością ekologiczną, sklepy i sieci sklepów delikatesowy oraz niektóre super- i hipermarkety zainteresowane poszerzeniem swojej ofert o produkty ekologiczne. Ponadto soki Symbio dostarczane są głównie do Szwecji, dżemy oraz przetwory są eksportowane do Włoch a paleta różnorodnych produktów jest eksportowana do Anglii. Produkty cieszą się coraz większym zainteresowanie na Litwie i w Bułgarii. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM