Świętokrzyskie: Niemiecka firma buduje nowoczesną wytwórnię soków jabłkowych

Autor: www.sandomierz.gosc.pl/www.sadyogrody.pl 22 marca 2017 08:26

Świętokrzyskie: Niemiecka firma buduje nowoczesną wytwórnię soków jabłkowych fot. shutterstock

Niemiecka firma Dreher buduje jedną z najnowocześniejszych w Europie wytwórni soków jabłkowych. Pierwsze soki typu NFC popłyną już z tegorocznych jabłek - czytamy w serwisie sandomierz.gosc.pl.

- To bardzo ważna inwestycja na którą nasi rolnicy czekali bardzo długo. Od lat szukaliśmy sposobu, aby nie tylko produkować, ale wreszcie przerabiać nasze owoce na miejscu. Niemiecki właściciel zainwestuje blisko 30 mln euro w bardzo nowoczesną i ekologiczną fabrykę wytwarzającą sok z jabłek - poinformował Marek Jońca, Burmistrz miasta i gminy Koprzywnica.

- Ponieważ jesteśmy związani z ziemią sandomierską, dlatego byliśmy bardziej przychylni na to miejsce. O wyborze Koprzywnicy zdecydowała także odpowiednia działka i fakt, że wokół są sady. Poza tym, jabłko z okolic Sandomierza ma lepsze walory smakowe i bardziej nadaje się do produkcji soków niż owoce z innych regionów Polski - wyjaśnił Robert Pierściński, przedstawiciel inwestora.

Od kilku miesięcy na miejscu budowy prace trwają pełną parą. Zakład będzie miał powierzchnię kilku tysięcy metrów kwadratowych. Na jego potrzeby wybudowana zostanie oczyszczalnia ścieków. Będzie to największy zakład soków NFC w Polsce. 

Więcej w serwisie sandomierz.gosc.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM