SVZ inwestuje w linię przetwórstwa warzyw w Tomaszowie Lub.

Autor: www.sadyogrody.pl 18 grudnia 2015 16:28

SVZ inwestuje w linię przetwórstwa warzyw w Tomaszowie Lub. SVZ poszerzy asortyment o koncentraty z takich warzyw jak marchew, burak ćwikłowy, szpinak, dynia czy cukinia; fot. shutterstock.com

Firma SVZ International ogłosiła plany znaczącej inwestycji w polskim zakładzie w Tomaszowie Lubelskim, gdzie powstanie nowoczesna linia do produkcji koncentratów przecierów warzywnych. Tym samym firma mocniej postawi na przetwórstwo warzyw – ogłosił serwis beveragedaily.com.

Dzięki nowym inwestycjom SVZ poszerzy asortyment o koncentraty z takich warzyw jak marchew, burak ćwikłowy, szpinak, dynia czy cukinia. Zdaniem zarządu spółki, stale rośnie globalny popyt na prozdrowotną żywność w tym na napoje, produkty mleczarskie, dania gotowe czy wyroby ciastkarskie z dodatkami warzywnymi.

Nowa linia będzie działać w technologii odparowywania, dzięki czemu będzie można przetwarzać surowce w niskich temperaturach, aby zapewnić jak najmniejszy ubytek substancji odżywczych.

SVZ ogłosiło także, że będzie przetwarzać warzywa skupione w regionie Lubelszczyzny, aby zapewnić jak najkrótszy transport surowców do zakładu. Firma zapewniła także, że warunki upraw w okolicach Tomaszowa są jednymi z najlepszych na świecie, ponieważ łączą żyzne gleby, idealny klimat i tradycję upraw owoców i warzyw.

Zdaniem zarządu SVZ International, nowa inwestycja w Polsce pozwoli na oferowanie zagęszczonych soków czy przecierów uzyskanych praktycznie ze wszystkich dostępnych do przetwórstwa owoców i warzyw. Firma była kojarzona do tej pory głównie jako przetwórca owoców, ale celem zarządu jest wzmocnienie dywizji warzywnej.

Nowa linia w Tomaszowie ma ruszyć do rozpoczęcia sezonu zbiorów warzyw w 2016 roku.

To nie jedyne inwestycje SVZ z zakładzie w Tomaszowie w przyszłym roku. Jak już pisaliśmy, w połowie 2015 r. firma ogłosiła likwidację swojego zakładu w Karczmiskach na Lubelszczyźnie. Zakład przestanie działać 31 grudnia br. Produkcja zostanie przeniesiona właśnie do zakładu w Tomaszowie Lubelskim.

Poza przetwórnią w Tomaszowie SVZ posiada także zakład w Opolu Lubelskim.

Grupa SVZ International B.V. ma swoją siedzibę w Holandii.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM