Stoczek Natura zainwestuje w produkcję suszu z owoców i warzyw

Autor: www.sadyogrody.pl 02 października 2015 11:55

Stoczek Natura zainwestuje w produkcję suszu z owoców i warzyw fot. shutterstock

Spółka Stoczek Natura zawarła umowę konsorcjum ze spółką MP Service. Celem konsorcjum jest połączenie posiadanych przez członków konsorcjum zasobów i strategiczne współdziałanie przy realizacji projektu polegającego na przygotowaniu zespołu suszarniczego oraz prowadzeniu wspólnej działalności gospodarczej w zakresie produkcji i sprzedaży suszu z owoców, warzyw i grzybów, a także świadczenie innych usług związanych z taką działalnością.

Okres trwania Konsorcjum ustalono na czas określony do dnia 31 grudnia 2018 roku z możliwością przedłużenia.

Liderem Konsorcjum została spółka Stoczek Natura Sp. z o.o., Partnerem Konsorcjum została spółka MP Service Sp. z o.o., która posiada kompetencje w zakresie produkcji suszu. Zawarta umowa szczegółowo określa prawa i obowiązki, każdego z członków Konsorcjum. Członkowie Konsorcjum w równych częściach partycypować będą w nakładach na uruchomienie projektu oraz w efektach gospodarczych wypracowanych przez Konsorcjum.

Konsorcjum rozwijać będzie innowacyjne technologie produkcji suszu, przy współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, z którym Partner Konsorcjum zawarł stosowną umowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM