Sprzedaż Horteksu: Najlepszym rozwiązaniem podział na dywizję soków i mrożonek

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl / sadyogrody.pl 07 lipca 2017 11:01

Sprzedaż Horteksu: Najlepszym rozwiązaniem podział na dywizję soków i mrożonek fot. materiały prasowe

Nie gasną echa ogłoszonego w ubiegłym tygodniu zamiaru sprzedaży Horteksu przez fundusz Argan Capital. Zdaniem eksperta, Roberta Kremsera, dyrektora ds. rozwoju w firmie Bisnode Polska, sprzedaż firmy w całości jednemu nabywcy, ze względu na jego różnorodność produktową, wydaje się być bardzo trudna do zrealizowania, a jego podział na dwie dywizje – sokową i mrożonkową - jest najlepszym rozwiązaniem umożliwiającym sfinalizowanie transakcji.

Zdaniem Roberta Kremsera, dużą sztuką będzie sprzedaż Horteksu jako monolitu z koszykiem produktów o bardzo zróżnicowanym charakterze – z jednej strony soki, z drugiej mrożonki, a to oznacza, że trudno będzie znaleźć sprzedającemu chętnego na zakup Hortexu w całości. Wariantem najbardziej racjonalnym wydaje się podział spółki na dywizję soków i dywizję mrożonek, co zdecydowanie może ułatwić sfinalizowanie transakcji – komentuje ekspert Bisnode Polska.

Jak podkreśla, kandydatem do zakupu tej pierwszej może być Maspex znany z „kolekcjonowania” oraz przeprowadzanego z sukcesem reaktywowania znanych, polskich marek, który jednakże z pewnością nie będzie zainteresowany włączeniem do swojej oferty produktów wymagających innego procesu przechowywania i dystrybucji jakim jest mrożenie. - Produkty mrożone wymagałyby od Maspeksu dodatkowych nakładów inwestycyjnych i niewątpliwego skomplikowania działającego świetnie modelu biznesowego, a ponadto nie koresponduje z obecną strategią produktową giganta z Wadowic – dodaje.

- Analizy branżowe przeprowadzone przez Bisnode Polska pokazują, iż z idealnymi kandydatami do zakupu części mrożonej Horteksu wydają się być tacy gracze rynkowi jak Iglotex lub też jeden z jego udziałowców, fundusz Penta, który uzupełniłby swój portfel o znany brand rynku mrożonek idealnie pasujący do bliźniaczego niemal produktowo Igloteksu – komentuje.

Więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM