Spółka Bio Planet debiutuje na NewConnect

Autor: www.sadyogrody.pl 31 marca 2015 10:44

Spółka Bio Planet debiutuje na NewConnect Sylwester Strużyna, prezes Bio Planet (fot. Newseria)

Producent i dystrybutor żywności ekologicznej w Polsce, firma Bio Planet S.A.,
1 kwietnia zadebiutuje na rynku NewConnect. W grudniu spółka przeprowadziła emisję akcji w ramach której pozyskała 1,8 mln zł. Uzyskane środki firma przeznaczyła na pokrycie wymaganej części wkładu własnego kredytu inwestycyjnego z którego finansuje budowę nowego centrum logistyczno-magazynowego. Bio Planet w niedalekiej przyszłości planuje debiut na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych.

- Debiut na NewConnect jest efektem realizacji długoterminowego planu, którego fundamenty zaczęliśmy budować już w 2005 roku, czyli w roku powstania firmy. NewConnect jest bez wątpienia dużym kamieniem milowym w historii Spółki, jednak nie zamierzamy osiadać na laurach i już rozpoczynamy intensywne działania, które mamy nadzieję zaowocują debiutem na parkiecie głównym Giełdy Papierów Wartościowych w niedługim odstępie czasu. Jak pokazują wyniki finansowe spółki nasz model biznesowy jest skuteczny i przynosi oczekiwane rezultaty, które przekładają się na rozwój i ekspansję firmy – mówi Sylwester Strużyna, prezes zarządu Bio Planet S.A.

Bio Planet S.A. przy okazji debiutu przedstawiła wyniki finansowe za 2014 rok. Spółka zanotowała znaczący wzrost przychodów w porównaniu do wyników osiąganych w latach ubiegłych. Ostateczny przychód Spółki na koniec 2014 roku wyniósł 63,1 mln zł w porównaniu do przychodu na poziomie 42,8 mln zł osiągniętego na koniec 2013 roku. W analizowanym okresie spółka zwiększyła poziom zysku netto, który na zakończenie 2014 roku wyniósł 1,5 mln zł w porównaniu z zyskiem netto na poziomie 1,1 mln zł w analogicznym okresie rok wcześniej.

Stały rozwój firmy przyczynił się do potrzeby wybudowania specjalistycznego centrum logistyczno-magazynowego, które doprowadzi do zwiększenia oferowanego asortymentu do 5000 produktów (w portfolio Spółki obecnie znajduje się około 2100 pozycji). Inwestycja o łącznej powierzchni 8,8 tys. m2 została zabudżetowana na łączną kwotę 16,9 mln zł. Spółka na realizację projektu zaciągnęła długoterminowy kredyt inwestycyjny na kwotę 12 mln zł. Resztę środków firma pokryje ze środków własnych i środków pozyskanych  z emisji akcji przed debiutem na NewConnect. Planowany termin zakończenia budowy zaplanowano trzeci kwartał 2015 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM