Sokpol inwestuje w zakłady i skupi się na produkcji marek własnych

Autor: www.sadyogrody.pl 16 lutego 2015 11:41

Sokpol inwestuje w zakłady i skupi się na produkcji marek własnych fot. materiały prasowe

- Przejęcie aktywów Agros Novej przez Maspex robi wrażenie. Z naszej perspektywy niewiele jednak to zmieni, jako że działamy przede wszystkim w segmencie private label. Cieszy nas, że zakupu części aktywów Agrosu dokonała firma polska, gdyż rodzimym podmiotom, nawet jeśli jest to konkurencja, zawsze kibicujemy - mówi Sebastian Knapik, wiceprezes spółki Sokpol z Myszkowa.

Po przeprowadzeniu transakcji sprzedaży aktywów Agros Novej grupie Maspex, powstanie spółka Agros Nova Soki, która będzie miała w portfolio takie brandy, jak: Fortuna, Pysio i Garden. W ciągu najbliższych miesięcy firma będzie poszukiwać możliwości sprzedaży spółki do inwestora branżowego. Czy będzie nim Sokpol?

- Produkcja we własnych brandach nie leży w naszej strategii, więc nie rozważamy rozwoju w tym kierunku. Cały czas jednak inwestujemy w modernizacje naszych zakładów, zwiększenie mocy produkcyjnych oraz możliwość oferowania produktów - z jak najszerszego port folio - mówi Sebastian Knapik.

Jednak oferowane marki i pozostałe aktywa Agros Novej są łakomym kąskiem dla firm z branży.

- Marki są rozpoznawalne, mają na pewno potencjał, ale wszystko zależy oczywiście od ceny. Jeżeli jednak proces poszukiwania inwestora będzie się przedłużał, przy jednoczesnym przestoju w działaniach marketingowych to znalezienie odpowiedniego kupca będzie coraz trudniejsze - komentuje wiceprezes Sokpolu.

Sokpol z siedzibą w Myszkowie produkuje soki, nektary, napoje, syropy czy wody mineralne pod markami 7niebo, Złoty Potok, Grand, Grand Teeny. Od początku istnienia na rynku FMCG Sokpol pozostaje liderem wśród producentów marek własnych. Firma obecna jest również na rynku FMCG wielu krajów europejskich.

Firma jest głównym udziałowcem spółki Sokpol-Koncentraty, która działa na terenie lubelskiego Powiśla i tam skupuje owoce i warzywa. Zajmuje się produkcją zagęszczonych soków, aromatów oraz przecierów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM