Sadownicy, którzy tłoczą soki w gospodarstwach mają szanse na podbicie rynku napojów

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl / sadyogrody.pl 14 lipca 2017 14:39

Sadownicy, którzy tłoczą soki w gospodarstwach mają szanse na podbicie rynku napojów fot. pixabay.com

Nasza zaprzyjaźniona redakcja portalspozywczy.pl wyliczyła, że na rynku napojów w Polsce obowiązują trzy istotne trendy. Wśród nich jest lokalność i tradycja, w które świetnie wpisują się soki NFC produkowane w gospodarstwach sadowniczych.

Jak czytamy w analizie portalspozywczy.pl, trend lokalności i tradycji zadomowił się już na dobre na rynku soków i napojów. Zamiast soków produkowanych z koncentratów eksportowanych z dalekich rynków przez rynkowych gigantów, konsumenci w Polsce coraz częściej wybierają świeże, tłoczone soki NFC powstałe w lokalnych manufakturach z polskich warzyw i owoców (głównie jabłek) uprawianych w danym regionie. A jak jeszcze produkt sygnowany jest nazwiskiem właściciela bądź nazwą miejscowości czy regionu to sukces rynkowy wydaje się być jeszcze bliższy. Warto też zadbać o opakowania, które przywołują skojarzenia z polskim tradycyjnym produktem i czymś unikalnym.

Jeszcze niedawno soki NFC sprzedawane były w rodzinnych opakowaniach bag-in-box (5- lub 3-litrowych), a teraz coraz częściej można je kupić w małych szklanych butelkach z kolorową etykietą i znaczącym logo.

Co ciekawe, sadownicy mają sporo pomysłów na kreację lokalnych napojów. Niedawno pisaliśmy o producentach jabłek zrzeszonych w grupie La-Sad z regionu grójeckiego, którzy chcą wprowadzić na rynek energetyk Yabu - na bazie jabłek, wyciągu z guarany i kofeiny.

Wśród innych trendów wyznaczających rozwój branży napojowej w Polsce są: prozdrowotność (dodawanie ziół i substancji uznawanych za źródła witamin i minerałów) i czysta etykieta (napoje bez sztucznych dodatków), odświeżanie znanych marek, innowacje i specjalizacje w segmencie wód butelkowanych, produkty premium.

Więcej na portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM