Rynek warzyw konserwowych jest wart 534 mln zł

Autor: www.sadyogrody.pl 28 lutego 2017 12:29

Rynek warzyw konserwowych jest wart 534 mln zł fot. shutterstock

Jak wynika z danych firmy Euromonitor wartość polskiego rynku warzyw konserwowych w 2016 r. wzrosła do 534 mln zł z 530 mln zł w 2015 r. Do największych producentów tych produktów należą: Bonduelle, Kraft Heinz, Pamapol oraz Conserve Italia i VOG AG

Anna Telakowiec, dyrektor marketingu Bonduelle Polska, przyznaje, że rynek przetworów warzywnych stabilnie, choć niezbyt dynamicznie rośnie.- Równocześnie widzimy rosnącą penetrację kategorii czyli liczbę osób kupujących przetwory w puszkach. Zarówno penetracja kukurydzy - stanowiącej blisko połowę rynku, jak i groszku - drugiego pod względem wielkości segmentu jest rosnąca. Jednak to fasole, trzeci co do wielkości segment, zyskują coraz większą popularność w Polsce zarówno pod względem tempa wzrostu sprzedaży ponad 8 proc. rok do roku jak i penetracji - dodaje Anna Telakowiec.

Z danych pochodzących z Panelu Gospodarstw Domowych GfK wynika, że w okresie od listopada 2015 do października 2016 roku, 98 proc. polskich gospodarstw domowych kupowało warzywa konserwowe przynajmniej raz w roku. Przeciętne gospodarstwo sięgało po produkty z tej kategorii średnio 21 razy w roku, wydając na nie niemal 94 zł.

Kategoria warzyw konserwowych rozwijała się przede wszystkim dzięki segmentowi warzyw jednorodnych, których udział ilościowy w całej kategorii wyniósł 94 proc. Liczba nabywców warzyw jednorodnych nieznacznie się zwiększyła – po produkty z tego segmentu kategorii w ciągu roku sięgało 98 proc. gospodarstw domowych.

Spośród warzyw jednorodnych najchętniej kupowano kapustę, kukurydzę oraz ogórki. W ujęciu wartościowym widoczny był także znaczący wzrost w zakupów cieciorki (o 76 proc.).

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM