Rynek sosów warzywnych jest nadal rozwojowy

Autor: www.sadyogrody.pl/ www.portalspozywczy 17 stycznia 2017 15:04

Rynek sosów warzywnych jest nadal rozwojowy fot. shutterstock

- Najbardziej popularnymi sosami mokrymi w Polsce są ketchup i majonez. Naszym zdaniem, rozwój segmentu w Polsce będzie kontynuowany w kolejnych latach, zwłaszcza, że zjawisku sprzyja moda na przygotowywanie posiłków w domach - mówi serwisowi www.portalspozywczy.pl Sandra Malinowska, rzecznik prasowy Krajowej Spółki Cukrowej.

W dobie pędu życia Polacy sięgają po smaczne dodatki, które znacząco urozmaicają przygotowywane dania. Używają sosów mokrych przez cały rok, cieszą się one  popularnością ze względu na możliwości wykorzystania zarówno przez dorosłych, jak i dzieci do różnych potraw. 

- Ponadto projakościowe i pro-naturalne trendy konsumenckie przekładają się na zwiększone zainteresowanie kategorią sosów. Rynek  jest nadal na tyle atrakcyjny, że coraz więcej nowych graczy wchodzi w ten segment. Sosy mokre są lubianym i chętnie kupowanym przez konsumentów dodatkiem, dlatego liderzy w tej kategorii wciąż inwestują oraz poszerzają swoją ofertę produktową - mówi Sandra Malinowska.

Z kolei wymagania polskich  konsumentów są bardzo wysokie i będą cały czas wzrastać.  Zdaniem rzeczniczki prasowej KSC polscy konsumenci zwracają uwagę  nie tylko na jakość oferowanych produktów w przystępnej cenie, ale interesują ich również walory estetyczne i praktyczne opakowania. Szukają nowych form podania sosów mokrych np. butelka top down czy silikonowy zaworek.

- Producenci  z kolei monitorując zachowania  konsumenckie będą nadal wprowadzać na rynek nowości (wskazując tym samym na nowe zastosowania sosów mokrych np. ketchup jako dodatek do sosu do sałatki, czy dodatek do pieczenia mięsa), edycje limitowane sosów a być może urozmaicenia obecnych procedur - zapewnia Sandra Malinowska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM