Runoland: Sieci blokują rozwój przetworców owocowo-warzywnych

Autor: www.sadyogrody.pl 06 czerwca 2016 13:53

Runoland: Sieci blokują rozwój przetworców owocowo-warzywnych fot. materiały prasowe / Runoland

- Jeżeli przyjrzymy się półkom niezależnych sklepów to teza, iż na rynku przetworów owocowo warzywnych wieje nudą jest mylna. Bo to właśnie w takich sklepach najłatwiej odnaleźć produkty, których różnorodność jest naprawdę szeroka - mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Bogusław Leśniewski, właściciel i prezes zarządu Runoland.

- Sklepy osiedlowe i specjalistyczne oferują klientom asortyment, którego na próżno jest szukać w dużych sieciach handlowych. Dla naszej firmy bardzo istotne jest to, że klienci coraz częściej czytają etykiety i zwracają uwagę nie tylko na cenę, ale również na to co znajduje się w danym produkcie. Między innymi dzięki temu mieliśmy możliwość wprowadzeniu w tym roku kilku ciekawych produktów - dodaje Bogusław Leśniewski.

Były to między innymi naturalne musy z owoców leśnych czy tez maliny. Jednak bez sztandarowych pozycji, których sprzedaż jest największa, firmom trudno jest uzyskać odpowiednią sprzedaż.

- Dlatego nasza firma posiada w swoim portfolio również  asortymentowe typowe przetwory owocowe i warzywne. Znaczącą barierą rozwoju innowacyjności w firmach przetwarzających owoce i warzywa oraz dostępności nowości produktowych dla szerszego grona klientów jest ciągle niechęć dużych sieci handlowych do nowości z sektora owocowo-warzywnego. Jest to zapewne spowodowane obawą o wielkość sprzedaży nowego, niesprawdzonego asortymentu. Jednak patrząc na naszych klientów, którzy specjalizują się w produktach piekarniczych oraz garmażeryjnych, zauważamy, że coraz częściej proszą nas o przygotowanie nowych półproduktów w postaci  farszy i nadzień, które następnie sprzedawane są w największych sieciach handlowych - zapewnia prezes Runoland.

Firma Runoland powstała w 1992 roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM