Rosyjskie przetwórstwo traci przez brak jabłek z Polski

Autor: wyborcza.pl / Kommiersant 08 października 2015 15:18

Rosyjskie przetwórstwo traci przez brak jabłek z Polski Jabłka przemysłowe w Rosji są obecnie 2,5 raza droższe niż przed rokiem; fot. shutterstock.com

Rosyjscy producenci soków i przecierów uskarżają się na brak jabłek przemysłowych z Polski po nałożeniu embarga. Alarm podnieśli producenci przetworów zrzeszeni we wspomagającej biznes organizacji Opora Rosji - informuje wyborcza.pl za gazetą "Kommiersant".

Używane w rosyjskich zakładach jabłka przemysłowe są obecnie 2,5 raza droższe niż przed rokiem i jest problem z ich pozyskaniem.

Jak wskazuje wyborcza.pl, Rosjanie mówią, że trwa u nich spór między "telewizorem a lodówką": telewizor mówi i pokazuje, że choć Kreml zakazał importu, w kraju wyżerki wszelkiej, i to jakości najwyższej, jest w bród, a w lodówce obraz rzeczywistości jest inny.

Kilka dni temu rosyjski odpowiednik naszego sanepidu chyba przez nieostrożność przyznał, że 80 proc. sera na rynku to podróbki wyprodukowane nie z mleka, ale z oleju palmowego. W odpowiedzi telewizor ustami członków rządu natarł uszu inspektorom sanitarnym i zapewnił naród, że fałszywki to nie 80 proc. całego dostępnego w kraju sera, lecz jedynie dwie piąte próbek zbadanych przez służby sanitarne.

Więcej w serwisie wyborcza.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM