Rośnie zainteresowanie polskich konsumentów suszonymi śliwkami z Kalifornii

Autor: www.sadyogrody.pl/pr 28 sierpnia 2015 15:44

Rośnie zainteresowanie polskich konsumentów suszonymi śliwkami z Kalifornii Polski rynek daje szansę generowania wzrostów sprzedaży suszonych śliwek z Kalifornii/ fot. shutterstock.com

Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie California Prune Board, obecnie 42 proc. respondentów kupuje śliwki suszone co najmniej raz w miesiącu. 30 proc. badanych deklaruje, że w przyszłości zamierza kupować więcej tych owoców. Polski rynek daje szansę generowania wzrostów sprzedaży suszonych śliwek z Kalifornii.

- Branża śliwek suszonych z Kalifornii widzi wielki potencjał polskiego rynku bakalii oraz docenia działania partnerów biznesowych, którzy znakomicie na nim funkcjonują - mówi Mark Dorman, European Marketing Director, California Prune Board (Europe).

California Prune Board wystartowała z drugą edycją programu komunikacyjnego dla polskiego rynku, służącego podniesieniu zainteresowania konsumentów śliwkami kalifornijskimi. To bardzo dobra wiadomość dla firm, które sprzedają śliwki kalifornijskie w Polsce.

- Polska jest dla California Prune Board jednym z kluczowych rynków. Wierzymy, że nasze zaangażowanie, jakie wyrażamy w inwestycjach w badania, komunikację oraz promocję, są dla naszych partnerów biznesowych oraz konsumentów wartością dodaną do jakości premium, jaką na co dzień odnajdą w śliwkach suszonych z Kalifornii” - mówi Mark Dorman.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM