Rośnie rynek żywności ekologicznej w Rosji

$data.author.description Autor: portalspozywczy.pl 20 lipca 2016 14:36

Rośnie rynek żywności ekologicznej w Rosji

Jak podaje WorldFood Moscow, rosyjski rynek żywności organicznej przeżywa prawdziwy rozkwit. Tyko w ciągu ubiegłych pięciu lat popyt na żywość organiczną w największym państwie świata wzrósł o ponad 60 proc. Eksperci zapowiadają dalsze wzrosty - informuje portalspozywczy.pl.

Sukces żywności organicznej w Rosji będzie kontynuowany. Zdaniem Dyrektora Krajowego Związku Organicznego należy się spodziewać kolejnych wzrostów, ponieważ tamtejsi konsumenci chętnie sięgają po ekologiczne produkty spożywcze. 

Eksperci przekonują, że za sukcesem żywności organicznej stoi zmiana w proporcjach cenowych w rosyjskich supermarketach. Dotychczas cena artykułów spożywczych w znacznym stopniu uzależniona była od świeżości lub atrakcyjnego opakowania. Obecnie żywność organiczna to coraz częściej produkty premium, po które sięgają konsumenci bardziej świadomi.

Jak wynika za danych organizatorów targów WorldFood Moscow 2016 już 4,5 mln rosyjskich konsumentów regularnie sięga po produkty organiczne, a przychody rynku sięgają 185 mln dolarów.

Również politycy dostrzegli rosnący popyt na produkcję żywności organicznej i podejmują w związku z tym określone działania. W listopadzie ubiegłego roku prezydent Władimir Putin powiedział, że chce aby Rosja stała się największym na świecie dostawcą żywności eco.

Przeczytaj więcej na www.portalspozywczy.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRZETWÓRSTWO

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM